Op Freshgadgets.nl kom je regelmatig bizarre jachten tegen. Eerder toonden we je al de Why 58, een drijvende villa, en het duurste jacht ter wereld van Abramovich. Ook de Enso Catamaran van student-ontwerper Zack Stephanchick mag er wezen.
De eco-vriendelijke Enso Catamaran is 140 voet (42 meter) lang en is voorzien van twee ‘vleugelzeilen’. Het grote voordeel van dat type zeilen is dat de vorm van het zeil nauwkeurig kan worden vastgelegd. Op deze manier wordt er zo min mogelijk energie verloren door rek in het zeildoek en kan je lekker hard gaan.
Helaas betreft het nog maar een concept. We weten dus niet wanneer de Enso Catamaran te koop zal zijn. Bekijk hieronder meer plaatjes van dit prachtige schip.














