Het lijkt een nieuwe sport te worden: patenten van Apple opsporen. De Britse krant The Daily Telegraph gaat wat dat betreft voor goud! De krant ontdekteĀ onlangs een aanvraag voor een iPhone app van de makers van de meest besproken smartphone ter wereld zelf.
Gemakshalve doopte de krant het programmaatje ‘iKey’. Zometeen wordt u duidelijk waarom maar eerst wil ik even aangeven dat, mocht Apple die naam gaan hanteren, dat sowieso weer een rechtzaak gaat worden. Die naam is namelijk al lang vergeven aan een handig apparaatje dat geluid-input omzet naar mp3 (handig voor dj’s).
Maar goed: ‘Apple iKey’. Naar het schijnt wordt het de nieuwe huis- en autosleutel! Een programma dat door een simpele draaibeweging met je iPhone en het intoetsen van een code je huis, kast, auto, lade, enzovoort voor je opent.
Leuk idee, maar heeft het toekomst? Immers, als je in de buurt van je Honda Prius komt met de sleutel in je zak springt de deur al uit het slot. Beetje achterhaald dus. Bovendien geldt het volgende: als je je sleutel verliest hoef je alleen je sloten te vervangen. Verlies je je iPhone, moet je daarnaast ook nog eens al je contacten en smsjes missen. Drama! Apple heeft zelf overigens niet gereageerd.













